CT1102V3.85F160
- Mfr.Part #
- CT1102V3.85F160
- Description
- RIGHT ANGLE THROUGH-HOLE TACTILE
- Stock
- 1976
- Actuator Length, Right Angle :
- 3.85mm
- Actuator Type :
- Standard
- Contact Rating @ Voltage :
- 0.05A @ 50VDC
- Operating Force :
- 160gf
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Outline :
- 7.50mm x 6.30mm